ALBUMI i AVIONĖVE LUFTARAK SHQIPTARĖ

FORCAT AJRORE SHQIPTARE

PHOTOS
Aviatoret Deshmore
NUK DUHEN HARRUARĖ
AVIACIONI LUFTARAK
LIDHJE
K O N T A K T I
AVIATORĖ
AVIONĖT TANĖ
GAZETA & REVSITA
TREGIME nga AGIM BACELLI
TREGIME nga AVIATORĖT
NGA BOTA
NJGJARJE & DATA
PĖRKUJTIMORE
HUMOR
MY BIOGRAPHY
I love my Air Force!
Disa nga avionėt luftarak qė ne kemi patur nė pėrdorim.

Tipat e avionėve qė kish Shqipėria gjatė periudhės komuniste:

Avioni i parė nė sėrinė e MIG
mig_15_6.jpg
MIG-15

Rinas
mig_19.jpg
Mig - 19

Avion i lehtė transporti
an_2_1.jpg
AN-2

Tipat e Avionėve & Helikopterve qė
Shqipėria ka pas periudhės komuniste:

Rinas
mig_17.jpg
MIG-17

Rinas
mig_21.jpg
Mig-21

Ish i vetmi bombardues
il_28_1.jpg
Il-28

Njė nga 4 avionėt qeveritarė
il_14_1.jpg
IL-14

"Robėrit e Ajrit"

Muzeu i Armėve Gjirokaster
americanwarplane.jpg
Avioni Amerikan i Kapur nė Rinas

 
MIQĖVE TĖ MIJ AVIATORĖ
 
Kėtė website me foto dhe tregime pėr Aviacionin Luftarak Shqiptar, jua kushtoj me dashuri e repsekt tė gjithė atyre aviatorėve trima; pilotė dhe teknikė, heronj tė vėrtetė, tė cilėt provuanė tė sakrifikojnė gjithėēka, pėr qėllimin e lartė tė Mbrojtjes sė Atdheut.
Agim Bacelli
 
Copyright © 1998 - 2014 Agideba All Rights Reserved