PORTRETE AVIATORĖSH

FORCAT AJRORE SHQIPTARE

PHOTOS
Aviatoret Deshmore
NUK DUHEN HARRUARĖ
AVIACIONI LUFTARAK
LIDHJE
K O N T A K T I
AVIATORĖ
AVIONĖT TANĖ
GAZETA & REVSITA
TREGIME nga AGIM BACELLI
TREGIME nga AVIATORĖT
NGA BOTA
NJGJARJE & DATA
PĖRKUJTIMORE
HUMOR
MY BIOGRAPHY

Ujvare
yjvare.gif
Pėr tė gjithė aviatorėt qė vizitojnė kėtė faqe

Kjo faqe ka foto dhe kujtime nga jeta ushtarake nė Armėn e Aviacionit

Tregime
drejtyjeve.jpg
A.Bacelli

Kozmonauti i Pare Amerikan
alan_shepard.jpg
Shqiptaro-Amerikani Alen Shepard

Kozmonaut
It's a very sobering feeling to be up in space and realize that one's safety factor was determined by the lowest bidder on a government contract.
Alan Shepard

Eagle Ewf
f15e.jpg
Me 16 raketa tė drejtuara

I pari Kozmonaut jashtė orbitės sė tokės
yuri_gagarin.jpg
Juri Gagarin

Piloti Deshmor
janitarifa.jpg
Jani Tarifa

Piloti Dėshmor
vasiltrasha.jpg
Vasil Trasha

Dėshmori i Kombit
azbiserani.jpg
Piloti A. Serani

Deshmori
nhoxha.jpg
Niko Hoxha

Pilot
Misteri krijon mbrekulli, atė mbrekulli e cila ėshtė baza e dėshirės sė burrit pėr ta ndjekur kėtė mister.
Neil Armstrong

STEMA e FORCAVE AJRORE
stema.gif
tė RPSH

Klik nė linkun e mė poshtėm:

Shqiponjat Shqiptare

KUJTIME NGA JETA NĖ FORCAT AJRORE SHQIPTAE

Agideba
2033.jpg
Gjader

Legjendė
icarusanddaedalus.jpg
Dy njerzit e parė qė fluturuanė

ParaFluturimit
perparafluturimit.jpg
Pilotė

Piloti Veteran
rmarko.jpg
Robert Marko

Piloti Veteran
bardhyl.jpg
B.Lubonja

RINAS
bjosablubonja.jpg
Dy Aviatorė tė MIG-21

Shenja
shenja.gif
Shenja

Flamur
flamuri.gif
Flamur

Gjadėr
4341.jpg
A. Bacelli

Il-28
il-28.jpg
Il-28

Portrete Aviatorėsh:
 
 

Komandanti i Aviacionit Luftarak
ajaupi.jpg
Gjeneral Brg. A. Jaupi

Piloti Veteran B. Josa
bilaljosa.jpg

Aviatori
lubonja.jpg
Bardhyl Lubonja

Nė BRSS
rusi.jpg
Aviatorė Shqiptarė

Nė RP KINEZE
kine.jpg
Aviatorė Shqiptarė

Aviatorė
aviatoretnekine.jpg
nė kinė

Piloti Amerikan i MAF nė Shqipėri
gene.jpg
Gene Kongdan

Gjadėr
1988.jpg
Agim Bacelli

Piloti
dante.jpg
Dante Dusha

Pilot
bujarsheme.jpg
Bujar Sheme

Pėr mė tepėr foto ju mund tė shkoni nė kėtė link-un kėtu:http://community.webshots.com/album/120080383udVLdj
 
 
 
MIQĖVE TĖ MIJ AVIATORĖ
 
Kėtė website me foto dhe tregime pėr Aviacionin Luftarak Shqiptar, jua kushtoj me dashuri e repsekt tė gjithė atyre aviatorėve trima; pilotė dhe teknikė, heronj tė vėrtetė, tė cilėt provuanė tė sakrifikojnė gjithėēka, pėr qėllimin e lartė tė Mbrojtjes sė Atdheut.
Agim Bacelli
 
Copyright © 1998 - 2014 Agideba All Rights Reserved